fbpx

2019 Draws & Results

Click the tabs below to view the pools, draw & results in your competition.

Draws may change without notice, so check back here regularly for the latest info.

Competitive Men’s Pools

Pool APool BPool CPool D
Bond UniversitySunnybankIconz 7'sBYE
UQWestern Sydney Two BluesBrisbane FijiGumatj Cavaliers
Casino DruaSingaporeBYECanberra Royals
Take It Easy30th Year All StarsRDS - Island NomadsWests Bulldogs

Competitive Men’s Draw & Results

Click a column heading to sort by that column. To return to the default time sorting, hit refresh on your browser.

If you’re on a phone or tablet and can’t see the whole table, swipe ๐Ÿ‘ˆor ๐Ÿ‘‰to see the rest of it.

TimeTeam AResultTeam BFieldPool
9:50amBond University10 - 19UQField 1Pool A
10:10amCasino Drua21 - 14Take It EasyField 1Pool A
10:30amSunnybank12 - 7Western Sydney Two BluesField 1Pool B
10:50amSingapore21 - 1930th Year All StarsField 1Pool B
11:10amIconz 7's12 - 27Brisbane FijiField 1Pool C
11:30amBYERDS - Island NomadsField 1Pool C
11:50amBYEGumatj CavaliersField 1Pool D
12:10pmCanberra Royals26 - 14Wests BulldogsField 1Pool D
12:30pmBond University19 - 7Casino DruaField 1Pool A
12:50pmUQ40 - 7Take It EasyField 1Pool A
1:10pmSunnybank19 - 7SingaporeField 1Pool B
1:30pmWestern Sydney Two Blues12 - 2630th Year All StarsField 1Pool B
1:50pmIconz 7'sBYEField 1Pool C
2:10pmBrisbane Fiji19 - 5RDS - Island NomadsField 1Pool C
2:30pmBYECanberra RoyalsField 1Pool D
2:50pmGumatj Cavaliers14 - 26Wests BulldogsField 1Pool D
3:10pmSunnybank21 - 2830th Year All StarsField 1Pool B
3:30pmUQ26 - 26Casino DruaField 1Pool A
3:50pmBond UniversityvsTake It EasyField 1Pool A
4:10pmWestern Sydney Two Blues24 - 22SingaporeField 1Pool B
4:30pmIconz 7's17 - 5RDS - Island NomadsField 1Pool C
4:50pmBrisbane FijiBYEField 1Pool C
5:10pmBYEWests BulldogsField 1Pool D
5:30pmGumatj Cavaliers17 - 7Canberra RoyalsField 1Pool D

Social Men’s Pools

Pool APool BPool CPool DPool EPool F
Gold Coast EaglesAlleygatorsThe FerretsCaxton CocksTeam Discovery ChannelPickled Porkers
Scone Billy GoatsTahiThe BoysBond PiratesEasts Tigers GoldThe Dukes
Golden PippisAxe MenGreen BloodsWilderpeopleTenterfield BumblebeesByron Bay
DecepticonsLismore CityGunnedah Red DevilsNerang BullsThe StaggsThe MOB

Social Men’s Draw & Results

Click a column heading to sort by that column. To return to the default time sorting, hit refresh on your browser.

If you’re on a phone or tablet and can’t see the whole table, swipe ๐Ÿ‘ˆor ๐Ÿ‘‰to see the rest of it.

TimeTeam AResultTeam BFieldPool
8:30amGold Coast Eagles52 - 0Scone Billy GoatsField 1Pool A
8:30amAlleygators17 - 20TahiField 2Pool B
8:30amTenterfield Bumblebees10 - 31The StaggsField 3Pool E
8:50amGolden Pippis0 - 12DecepticonsField 1Pool A
8:50amAxe Men5 - 24Lismore CityField 2Pool B
8:50amTeam Discovery Channel34 - 19Easts Tigers GoldField 3Pool E
9:10amThe Ferrets7 - 7The BoysField 1Pool C
9:10amCaxton Cocks27 - 0Bond PiratesField 2Pool D
9:10amPickled Porkers5 - 19The DukesField 3Pool F
9:30amGreen Bloods24 - 7Gunnedah Red DevilsField 1Pool C
9:30amWilderpeople12 - 9Nerang BullsField 2Pool D
9:30amByron Bay31 - 5The MOBField 3Pool F
11:10amGold Coast Eagles12 - 15Golden PippisField 2Pool A
11:10amCaxton Cocks19 - 30WilderpeopleField 3Pool D
11:30amScone Billy Goats5 - 47DecepticonsField 2Pool A
11:30amBond Pirates12 - 42Nerang BullsField 3Pool D
11:50amAlleygators48 - 0Axe MenField 2Pool B
11:50amTeam Discovery Channel31 - 12Tenterfield BumblebeesField 3Pool E
12:10pmTahi22 - 10Lismore CityField 2Pool B
12:10pmEasts Tigers Gold12 - 29The StaggsField 3Pool E
12:30pmThe Ferrets19 - 12Green BloodsField 2Pool C
12:30pmPickled Porkers3 - 35Byron BayField 3Pool F
12:50pmThe Boys14 - 10Gunnedah Red DevilsField 2Pool C
12:50pmThe Dukes21 - 12The MOBField 3Pool F
2:30pmGold Coast Eagles12 - 36DecepticonsField 2Pool A
2:30pmCaxton Cocks12 - 29Nerang BullsField 3Pool D
2:50pmScone Billy Goats5 - 47Golden PippisField 2Pool A
2:50pmBond Pirates10 - 21WilderpeopleField 3Pool D
3:10pmAlleygators31 - 5Lismore CityField 2Pool B
3:10pmTeam Discovery Channel0 - 45The StaggsField 3Pool E
3:30pmTahi42 - 0Axe MenField 2Pool B
3:30pmEasts Tigers Gold34 - 14Tenterfield BumblebeesField 3Pool E
3:50pmThe Ferrets17 - 32Gunnedah Red DevilsField 2Pool C
3:50pmPickled Porkers3 - 3The MOBField 3Pool F
4:10pmThe Boys28 - 26Green BloodsField 2Pool C
4:10pmThe Dukes14 - 38Byron BayField 3Pool F

Women’s Pools

Pool APool BPool CPool D
EaglesEastern Suburbs SydneySunnybankAustralian Defence Force 2
Brisbane IrishNations 7'sBondByron Bay Bullets
Australian Defence ForceNoosaACUSouths Brisbane
QLD SamoaGunnedah Red DevilsThe StingersFlamin Galahs

Women’s Competition Draw & Results

Click a column heading to sort by that column. To return to the default time sorting, hit refresh on your browser.

If you’re on a phone or tablet and can’t see the whole table, swipe ๐Ÿ‘ˆor ๐Ÿ‘‰to see the rest of it.

TimeTeam AResultTeam BFieldPool
9:50amEagles45 - 0Brisbane IrishField 2Pool A
9:50amEastern Suburbs Sydney0 - 33Nations 7'sField 3Pool B
10:10amAustralian Defence Force29 - 0QLD SamoaField 2Pool A
10:10amNoosa31 - 0Gunnedah Red DevilsField 3Pool B
10:30amSunnybank14 - 12Bond UniField 2Pool C
10:30amAustralian Defence Force 232 - 0Byron Bay BulletsField 3Pool D
10:50amACU0 - 34The StingersField 2Pool C
10:50amSouths Brisbane33 - 5Flamin GalahsField 3Pool D
1:10pmEagles10 - 25Australian Defence ForceField 2Pool A
1:10pmSunnybank27 - 0ACUField 3Pool C
1:30pmBrisbane Irish0 - 41QLD SamoaField 2Pool A
1:30pmBond Uni10 - 30The StingersField 3Pool C
1:50pmEastern Suburbs Sydney5 - 34NoosaField 2Pool B
1:50pmAustralian Defence Force 212 - 24Souths BrisbaneField 3Pool D
2:10pmNations 7's25 - 5Gunnedah Red DevilsField 2Pool B
2:10pmByron Bay Bullets0 - 50Flamin GalahsField 3Pool D
4:30pmEagles22 - 12QLD SamoaField 2Pool A
4:30pmSunnybank7 - 21The StingersField 3Pool C
4:50pmBrisbane Irish0 - 55Australian Defence ForceField 2Pool A
4:50pmBond Uni48 - 0ACUField 3Pool C
5:10pmEastern Suburbs Sydney0 - 29Gunnedah Red DevilsField 2Pool B
5:10pmAustralian Defence Force 220 - 5Flamin GalahsField 3Pool D
5:30pmNations 7's22 - 0NoosaField 2Pool B
5:30pmByron Bay Bullets0 - 32Souths BrisbaneField 3Pool D

Finals Draw & Results

Sunday 20 October

Here is the full schedule of matches for all competitions.

Key:

CM – Competitive Men’s
SM – Social Men’s
W – Women’s

Click a column heading to sort by that column. To return to the default time sorting, hit refresh on your browser.

If you’re on a phone or tablet and can’t see the whole table, swipe ๐Ÿ‘ˆor ๐Ÿ‘‰to see the rest of it.

TimeMatchTeam AResultTeam BField
9:00amCM2 QF1Casino Drua12 - 29Western Sydney Two BluesField 1
9:00amW2 QF1ADF26 - 17NoosaField 2
9:00amW1 QF1 QLD Samoa20 - 12Eastern SuburbsField 3
9:20amCM2 QF2 SingaporeTake It Easy (forfeit)Field 1
9:20amW2 QF2Eagles7 - 47Nations 7'sField 2
9:20amW1 QF2 Gunnedah Red DevilsBrisbane Irish (forfeit)Field 3
9:40amCM2 QF3 RDS Island NomadsBYEField 1
9:40amW2 QF3 Stingers43 - 0ADF2Field 2
9:40amW1 QF3 Bond University55 - 0Byron Bay BulletsField 3
10:00amCM2 QF4 Gumatj CavaliersBYEField 1
10:00amW2 QF4 Sunnybank17 - 0Souths BrisbaneField 2
10:00amW1 QF4 Flamin Galahs22 - 17ACUField 3
10:20amCM1 QF1 UQ19 - 0SunnybankField 1
10:20amSM4 QFGolden Pippis17 - 22East Tigers GoldField 2
10:20amSM4 QFThe Dukes0 - 23Gunnedah Red DevilsField 3
10:40amCM1 QF2 Bond University33 - 030th Anniversary All StarsField 1
10:40amSM4 QFTeam Discovery Channel (forfeit)Caxton CocksField 2
10:40amSM4 QFThe Ferrets27 - 33Gold Coast EaglesField 3
11:00amCM1 QF3 Brisbane Fiji28 - 5Wests BulldogsField 1
11:00amSM3 QFThe Staggs28 - 15WilderpeopleField 2
11:00amSM3 QFByron Bay17 - 7AlleygatorsField 3
11:20amCM1 QF4 Iconz 7's26 - 10Canberra RoyalsField 1
11:20amSM3 QFTahi14 - 26Nerang BullsField 2
11:20amSM3 QFDecepticons36 - 7The BoysField 3
11:40amCM2 SF Western Sydney Two Eagles12 - 7RDS Island NomadsField 1
11:40amW2 SF ADFStingersField 2
11:40amW1 SF QLD Samoa10 - 26Bond UniversityField 3
12:00pmCM2 SF Singapore0 - 34Gumatj CavaliersField 1
12:00pmW2 SF Nations 7'sSunnybankField 2
12:00pmW1 SF Gunnedah Red Devils15 - 17Flamin GalahsField 3
12:20pmCM1 SF UQ7 - 24Brisbane FijiField 1
12:20pmSM4 SFEasts Tigers GoldGunnedah Red Devils (forfeit)Field 2
12:20pmSM4 SFCaxton Cocks22 - 26Gold Coast EaglesField 3
12:40pmCM1 SF Bond University21 - 26Iconz 7'sField 1
12:40pmSM3 SF The StaggsByron BayField 2
12:40pmSM3 SF Nerang Bulls12 - 15DecepticonsField 3
1:00pmSpoonField 1
1:20pmCutleryField 1
1:40pmFINAL - Social Men's 4Easts Tigers Gold22 - 12Gold Coast EaglesField 1
2:00pmFINAL - Social Men's 3The Staggs21 - 10DecepticonsField 1
2:20pmFINAL - Women's 2Bond University33 - 0Flamin GalahsField 1
2:40pmFINAL - CM2West Sydney Two Blues7 - 27Gumatj CavaliersField 1
3:00pmFINAL - Women's 1Stingers7 - 22Nation 7'sField 1
3:20pmFINAL - CM1Brisbane Fiji31 - 7Iconz 7'sField 1